La Liga: Az Osasuna négy gólt lőtt a listavezető Barcelonának

MH/MTI
2024. szeptember 29. vasárnap. 7:53
Frissítve: 2024. szeptember 29. 11:20

A baszk csapat már a szünetig kétgólos előnyre tett szert, katalán riválisa pedig hiába szépített a térfélcserét követően, a pamplonaiak előbb büntetőből visszaállították a különbséget, majd a hajrában végleg eldöntötték a három pont sorsát, így Lamine Yamal újabb szépítése már csak szépségtapasz volt a vendégek számára.

A Barcelona kapuját ezúttal is Inaki Pena védte Marc-André ter Stegen súlyos sérülése után, a kispadon pedig harmadik számú hálóőrként ott ült Yaakobishvili Áron, aki pénteken végigjátszotta a klub második csapatának gól nélküli döntetlenre végződött meccsét a harmadosztályban a Tarazona otthonában.

La Liga, 8. forduló: Osasuna–FC Barcelona 4–2 (2–0), Getafe–Alavés 2–0 (1–0), Rayo Vallecano–Leganés 1–1 (1–0), Real Sociedad–Valencia 3–0 (1–0), pénteken játszották: Real Valladolid–Real Mallorca 1–2 (0–0).

Vasárnap játsszák: Celta Vigo–Girona 14.00, Athletic Bilbao–Sevilla 16.15m, Real Betis–Espanyol 18.30, Atlético Madrid–Real Madrid 21.00, hétfőn játsszák: Villarreal–Las Palmas 21.00.

A tabella eleje: 1. FC Barcelona 21 pont, 2. Real Madrid 17, 3. Atlético Madrid 15.